top of page

Literacki PRZYSTANEK POLSKA 2022 - LITERATURA JEST ROZMOWĄ

Sa., 24. Sept.

|

Zürich

Zapraszamy na jesienną odsłonę Festiwalu Literackiego PRZYSTANEK POLSKA 2022 w Zurychu, której motto brzmi „LITERATURA JEST ROZMOWĄ”. Literatura daje nam przestrzeń, w której możemy skonfrontować się ze swoimi emocjami i spojrzeć bez filtra na siebie i drugiego człowieka.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Literacki PRZYSTANEK POLSKA 2022 - LITERATURA JEST ROZMOWĄ
Literacki PRZYSTANEK POLSKA 2022 - LITERATURA JEST ROZMOWĄ

Czas i lokalizacja

24. Sept. 2022, 11:30 – 20:30

Zürich, Heinrichstrasse 238, 8005 Zürich, Szwajcaria

O wydarzeniu

Zapraszamy na jesienną odsłonę Festiwalu Literackiego PRZYSTANEK  POLSKA 2022 w Zurychu, której motto brzmi „LITERATURA JEST ROZMOWĄ”.  

Literatura daje nam przestrzeń, w której możemy skonfrontować się ze  swoimi emocjami i spojrzeć bez filtra na siebie i drugiego człowieka.

ROZKŁAD JAZDY:

24 września, sobota

11.30 „O sztuce rozmowy” MICHAŁ NOGAŚ, rozmawia Joanna Olczak

Michał Nogaś, dziennikarz, popularyzator  literatury, autor setek wywiadów z największymi pisarzami świata m.in.  Alice Munro, Zadie Smith, Swietłaną Aleksijewicz, Margaret Atwood, Marią  Vargasem Llosą, Orhanem Pamukiem, Wiesławem Myśliwskim, Olgą Tokarczuk.

Joanna Olczak, scenarzystka, autorka tomu  opowiadań „Ulotne”, moderatorka, animatorka kultury polskiej w  Szwajcarii. Pomysłodawczyni i dyrektorka Festiwalu Literackiego  PRZYSTANEK POLSKA.

14.30 „Cały ten rejwach!” MIKOŁAJ GRYNBERG, rozmawia Joanna Olczak,

pokaz filmu „Dowód tożsamości” w reż. Mikołaja Grynberga (produkcja Muzeum Żydów Polskich POLIN)

Mikołaj Grynberg, fotograf, pisarz, strażnik  pamięci polskich Żydów, autor książek „Ocaleni z XX wieku”, „Oskarżam  Auschwitz”, „Księga wyjścia” opartych na wywiadach z ocalałymi z  Holocaustu i kolejnymi pokoleniami polskich Żydów oraz zbiorów opowiadań  „Rejwach” i „Poufne”.

18.00 „Czy literatura jest kobietą?” JOANNA BATOR, rozmawia Michał Nogaś.

Joanna Bator, jedna z najpopularniejszych  polskich pisarek, antropolożka kultury, laureatka Nagrody Nike 2013 za  powieść „Ciemno prawie noc”, inne tytuły to: „Piaskowa góra”,  „Chmurdalia”, „Japoński wachlarz”, „Purezento”. Jej ostatnia powieść to  wydana w 2020 niezwykła saga rodzinna „Gorzko, gorzko”. Obecnie pracuje  nad tomem opowiadań, które ukażą się jesienią 2022. Joanna Bator  obiecała zrobić w Zurychu premierowe czytanie jednego z nich.

Jak zwykle zadbamy o naszych widzów holistycznie:

coś dla ducha - w festiwalowej księgarni będą dostępne książki naszych gości,

coś dla ciała - w bufecie ciepłe napoje oraz przekąski, a po ostatnim spotkaniu zapraszamy na apero.

Drzwi otwarte od 11:00

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page